Instruktor Ruda

Tadek Domżalski

Instruktor Snowboardu i Narciarstwa

Urodziłem się w 1983 roku przygodę z śniegiem zaczynałem od nart. W ostatniej klasie szkoły podstawowej ojciec zakupił deskę i na początku nie zapaliłem się do tej dyscypliny.
Może to było spowodowane tym, że zaczynałem uczyć się na desce z twardymi wiązaniami ( posiadającym tzw. kanting ), które wymagały twardych butów.


W 1998 roku dostałem moje pierwsze miękkie buty i wiązania. Wtedy nauka jazdy na desce zaczęła się rozwijać. W 2002 roku postanowiłem zaliczyć II (Szkoła Zdrowia)  i III (Hurtownia Adrenaliny) klasę PZS.
W międzyczasie brałem udział w wielu zawodach amatorskich takich jak Family Cup ( kilkukrotnie zajmowałem miejsca na podium) Mistrzostwa Rudy Śląskiej ( także zajmowałem miejsca na podium) i Akademickie Mistrzostwa Śląska.
Zakładałem i rozkręcałem sekcję snowboardu na Politechnice Śląskiej.
Natomiast w 2010 pracując w Warszawie postanowiłem zrobić uprawnienia instruktora Ministerialne oraz instruktora SIiTS (na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie).
W pracy z młodzieżą i nie tylko doświadczenie zdobywałem podczas licznych imprez organizowanych przez TKK PTTK Tigris oraz Młodzi Europy.

„Snowboard to szaleństwo, które kochamy” – film ślizg